Merhabalar…Teşekkürler…

Sevgili dostlar, son postumda sizlere veda etmiştim. Bu elbette sınırlı süreli bir veda idi. Ancak bu sure boyunca gelen mailleriniz, güzel duygu ve düşünceleriniz için ne kadar teşekkür etsem azdır.

Demek ki geçem 23 yıl boyunca kopmayacak bağlar oluşturmuşuz. İnanır mısınız ? hala cep telefonundan arayan dostlarımız, ders saati soran mailleriniz ardı arkası kesilmeden geliyor.

Şimdi bir durumumuza bakalım…

Kaivalya Yogashram İstanbul çalışmalarının bir bölümü yaptığımız Rishikesh yoga kampı ile sona ermiş idi. Ancak yogun istekleriniz üzerine Mihri Hoca’mız çalışmalara nisan itibarıyla devam ettirme kararı aldı, yaz süresince tatile giren program sonbaharda gene devam edecek. Bu bakımdan Kaivalya Yogashram tamamen kapandı diye bir düşünceniz olmasın.

Sonbahar ile birlikte yeni ders ve çalışma programını sizlere buradan duyuracağız.

Mihri hocamızın grupları gene o çok sevdiğiniz çalışma yöntemleri ve yeni bazı katkılar ile devam edecek.

Bendeniz  Türkiye dışında olacağımdan fiziksel olarak belki az görüşebileceğiz. Ancak çalışmalarım ve derslerim bulunduğum yerde de eylül itibarıyla devam edecek size gerekli bilgileri aktaracağım. Daha sonra Türkiye ziyaretlerimde yoğunlaştırılmış yoga kampları düzenleyeceğim. Bu, biraz vakit alacak ama gene beraber olacağız.

Çok sorulan sorulardan biri de Hindistan yoga kamplarımızın geleceği ile ilgli. Bu konuda çalışmalarım sürmekte sizlere geniş bilgileri önümüzdeki sezonda ileteceğim ve kamplarımız gene olacak…Biran zaman ihtiyaç var sadece.

Buradan sizlere çok daha sıklıkla yogik bilgiler ve felsefi yaklaşımlar aktarmaya devam edeceğim. Bununla ilgili başka düşüncelerim de var ama onlar sürpriz olsun acele etmeyelim.

Dostlarım yoga çalışmalarında yapılan en büyük hata, O’nun sadece fiziksel hareketler olduğunu düşünmektir. Unutmayın ki yoga asanaları bir yoga yolunun üçüncü basamağından ibarettir. Elbette çok çok önemlidir ama yoga salt asanalar değildir. Bu nedenle özellikle karma yoga çalışmalarına çok önem vermenizi özellikle bu sıcak yaz günlerinde sizlerden rica ederim.

Diğer taraftan meditatif çalışmalar hem bizzat kendimiz hem de gene çalkantılar geçirmekte olan toplumumuz ve dünya için önemlidir. Zira meditasyonda bulunan bir kişinin yaydığı olumlu enerjiler yakın uzak tüm çevre tarafından alınmaktadır…. Lütfen düzenli olarak meditasyonlarımıza devm edelim ve aksatmamaya özen gösterelim.

Bu arada sevgili öğrencim Ergin tavsiyemi uygulamak üzere yaklaşık bir buçuk yıldan uzun olmak üzere yoğun bir eğitim için Hindistan’a gitti ve eğitimine başladı, kendisinin çok başarılı olacağından, bayrağı devralacağından eminim. Gitmeden önce ve hatta gittiği ilk günlerde sitemizin yenilenmesi için çok yoğun çalıştı ve yetiştirdi. Ona çok çok teşekkür edip lütfen bu postu okuduğunuzda 2 dakikalık sevgi enerjisi gönderiniz, muhakkak alacak ve gücü hissedecektir..

Şimdilik bu kadar hemen yeni konularla sizlerle birlikte olacağım lütfen sorularınızı herzamanki mail adresimiz olan info@yogaturk.com a gönderiniz muhakkak cevaplarım.

Sevgilerle kalınız….

    Uncategorized0 comments

    Leave a Reply

    • Duyurular

    Descargar musica