TRATAK ( bilinçli bakan gözün yogası )

Dostlarım merhaba,

Aşramımızın duyuru kısmında da okuduğunuz gibi, son derece faydalı bulduğum ve geçtiğimiz dönemlerde  de bolca katılımla yapmış olduğumuz TRATAK çalışmaları 3 ekim pazar saat 19:00 da sevgili Pınar önderliğinde bu dönemde de başlıyor.

Tratak için ben bilinçli bakan gözün yogası derim zira bu çalışma bakışı, görmeyi gördüğünü detaylandırmayı, detayların içinden biri bulmayı öğretir . Daha kısa bir tarifle gözü terbiye eder…  Tratak çalışmasının ilk ve en önemli etkisi konsantrasyon kabiliyetindeki  çok belirgin artıştır…

Yoga sınıflandırmasında bir kriya yani arınmadır. göz ve bilinç, bakmak, fokuslanmak ve gördüğü ile bütünleşmek yolu ile arınır. Mucizevi bir meditatif konsantrasyon pratiğidir.

Mental  ve fiziksel bakımdan pek çok faydaları bulunmakta hatta göz yapısı ve göz kasları üzerine olumlu etkileri de tespit edilmiştir.

Rahat rahat katılabilmeniz için onu haftasonuna özellikle de saat 19.00 a koyduk böylece gerek haftanın bitirilmesi ve gerekse de yeni haftaya tazelenmek açısından önemli olduğunu düşünüyoruz.

 Bu çalışmaya, aşramımızda yoga çalışmalarına katılmayan dostlarımız da rahatça gelebilirler.

Hepinizi bekliyoruz. 

Sevgiyle kalınız
EA 

    Ananda'nın Feneri Uncategorized0 comments

    Leave a Reply

    • Duyurular

    Descargar musica