Ardha Kati Chakrasana

Yarım daire dönüş pozu

Çalışma programınızda, ilk uygulayacağınız asanalardan olmalıdır.

Son derece basit olmakla birlikte her yoga asanasında olduğu gibi önemli etkileri vardır.

Uygulama : Sithila tadasana da ayakta durun.

Sithila_tadasana

Daha sonra ayaklarınızı birleştirin, kollarınız bedeninize yapışık olsun. Vücudunuz dik dursun. Önce sağ kolunuzu dirseğinizi bükmeden yavaşça yukarı kaldırın. Yere paralel olduğunda durun, avcunuzu yukarı doğru çevirin devam edin ve kolunuzu kulağınıza yapıştırın. bir an durun daha sonra yavaşça sol yanınıza doğru eğilin sol eliniz bacağınızın alt seviyesine doğru insin ve başınız yere paralel olsun. Bu şekilde kalın.

Bekleyin ve bedeninizin her iki yan tarafındaki alternatif durumu hissedin.

Daha sonra aynı adımlarla asanayı ters yönde uygulayın.

Ardha_Kati_Chakrasana_2

Konsantrasyon : Uygulamalar sırasında omurganıza ve omurganın ortasından geçen temel enerji kanalı susumna nadiye konsantrasyon yapın.

Süre: Statik bir asana olan Ardha kati chakrasana bedeninizi en iyi şekilde esnetecektir, mümkün olduğunca uzun süre ile uygulamaya çalışın.

Etki ve faydaları : oluımsuz hiç bir etkisine rastlanmamıştır. Buna mukabil özellikle bedenin yan tarafılarında bulunan iç organlara yapılan derin masaj bu organların en iyi şekilde çalışmalarına yardımcıdır. Omurga mükemmelce canlanır Bedenin yan taraflarında oluşan gereksiz dokular ortadan kalkar ve vücut tam esneklik kazanır.

 

 

    Descargar musica