Sarvangasana

sarvangasana_1 sarvangasana_2 sarvangasana_3

Bazı Yoga Asana’ları özellikle ters duruşlardan oluşurlar.

Böylece normal duruşlarımızın aksine olarak enerjilerle bütünleşmek mümkün olur

Temel Asana’lardan biridir. yeter kadar kalın bir halı veya ikiye katlanmış bir battaniyenin üzerinde yere rahatça uzanın. Ellerinizi bedeninizin iki yanına koyun. Şimdi yavaşça bacaklarınızı yukarı kaldırırken elleriniz ile belinizden ve sırtınızdan destek vererek tüm bedeninizi yukarı kaldırın, dirsekleriniz tam destek olsun, vücut şamdana dikilmiş bir mum gibi dik dursun, böylece kalın.

sarvangasana_4

Süre: Tam konsantrasyon ve doluşu hissedene kadar, ancak limitlerinizi asla zorlamadan mümkün olduğunca uzun durun, kimse ile veya kendiniz ile bir yarış içinde değilsiniz, unutmayın Yoga yapıyorsunuz, bunu değerini bilin asla bedensel bir hırs içinde olmayın. Bu her bir Asana için geçerli…

Konsantrasyon : Önemli bir duruş çalışılmaktadır, enerjiler normalin aksine tabanlardan girer tüm bedeni geçerek boyun Chakra’sı Vishudda’yı dinemize ederler buna konsantre olun..

Dikkat edilecek husus : Ağır kalp hastaları, yüksek tansiyon hastaları, kriz durumunda ağır tiroid vak’aları, diş absesi bulunması, beyin damarlarında rahatsızlık bulunanlar, sinüzitin kriz halinde uygulanmayacaktır.

Adet dönemlerinin ilk günlerinde kadınlar, uygulamamalı sonra kademeli olarak uygulamalıdır.

    Descargar musica