Talasana

talasana

Bazı metinlerde Tadasana olarak da geçmektedir. Çeşitli varyasyonları bulunan bir Asana’dır.

Burada basit ama etkili bir uygulanışından bahsedeceğim….

Ayaklarınız bir ayak açıklıkta ve birbirine paralel olarak ayakta durun.

Gözlerinizi kapatın, ellerinizi kalp Chakra’sında birleştirin daha sonra yukarı doğru kaldırın. Alın Chakra’sı hizasında ellerinizi birbirinden ayırın ve yukarı doğru kaldırmaya devam edin. Her iki eliniz birbirine bakar vaziyette olsun. Mümkün olduğuca gerin kendinizi….. bilekler kadar tüm vücut gergin avuçlarınız gevşek olmalıdır. Her iki elinizin arasında ve avuç içlerinizde kozmik enerjileri hissedin.

Bu sırada yanlızca anüs kasınızı kasarak Ashwini Mudra yapın. Bunu bir defada uzun sürede veya sık sık tekrar ederek ve tüm Asana boyunca uygulayın.

Yorulursanız ellerinizi birbirine değdirmeden indirip gene birbirine değdirmeden kaldırın.

Asana’nın sonunda ellerinizdeki gücü hissedin gerekirse rahatsız bölgelerinize elleriniz koyup bu kozmik gücü bu bölgelere yönlendirin.

Süre : Asana’yı mümkün olduğunca uzun uygulamaya çalışın.

Konsantrasyon : Avuç içlerinden dolmakta olan kozmik enerjilere, tepe, alın, göğüs ve kalp Chakralarının ( Sahashrara, ajna, vishudda ve anahata) uyarılışına konsantre olun.

Alternatif duruş : Nefesli olarak uygulayabilirsiniz bu durumda başlangıçta elleriniz iki yanda olsun yavaşça ve nefes alarak ayak parmaklarınızın ucunda yükselirken kollarınızı da yavaşça kaldırın. Elleriniz karşılıklı dursun bir an durun ve nefes vererek yere doğru dönün. Bu bir turdur en az 15 defa yapın.

    Descargar musica